15. kolo Slapy - Dolní Břežany 0:6

05.04.2011 08:01

Slapy jsou jedním z našich letošních nejvzdálenějších soupeřů. Když se připočte ještě objížďka, po které jsme museli kvůli skále ve Štěchovicích, myslím si, že jsou úplně nejdál. Možná i proto trenér zvolil dřívější odjez a kupodivu se na nikoho nečekalo. Kolonu břežanských fotbalistů vedl po objízdné trase Krtek. Odměnou za tuto snahu mu bylo zastavení pánů z firmy VYBÍRAT A PRUDIT.

Soupeř hrál od prvních minut svou typickou silovou hru. My jsme se utápěli ve zbytečných kličkách a nepřesných přihrávkách. Soupeři stačilo k úspěchu odkopávat balony do autů. Po dvaceti minutách jsme dobře zahráli roh a Luboš hlavou z malého vápna otevřel skóre. I nadále jsme byli lepším týmem, ale naší převahu jsme nedokázali přetavit v gól. Těsně před poločasem se Patrik prodíral do vápna a byl zastaven faulem. Z nařízeného přímého kopu se Honza nemýlil a poslal balon do šibenice. Do kabin jsme odcházeli za stavu 0:2.

Po poločase se obraz hry nezměnil a skóre začalo narůstat. Nejprve Luboš vypíchnul balon a z rohu vápna vystřelil. K překvapení domácího gólmana, i všech ostatních, se míč zastavil až v síti. I Honza přidal svůj druhý gól. Opět z přímého kopu, ale tentokrát balon otřel o tyč. Pak jsme konečně pochopili, že k úspěchu stačí nahrát míč na volného hráče a zápas jsme dohrávali v klidném tempu, ke kterému jsme přidali ještě dva góly. Nejprve po krásném posunutí patičkou uvolnil Honza Luboše ve vápně a ten dal první hattrick za Dolní Břežany. Poslední, šestý, gól přidal Péťa, kterého našel zpětnou přihrávkou na malém vápně Tonda.

I ve druhém jarním kole jsme dokázali zvítězit a jistě směřujeme k hranici 30 bodů, která zaručuje v této soutěži záchranu. Na první místo ztrácíme „jen“ 8 bodů, přičemž zbývá odehrát 11 kol. Pokud bychom získali 33 bodů, troufám si tvrdit, že postoupíme.

Hráči: Josef Palkovič - Tonda Lidman, Honza Šerák, Dan Sochor, Rosťa Kotas - Zdeněk Chaloupka*, Luboš Neveršil, Honza Saidl*, Jarda Šubrt - Patrik Vrabec, Petr Grubner

Střídání: Honza Kožíšek, Honza Havlíček

Střelci: Luboš Neveršil 3x, Honza Saidl 2x, Petr Grubner

Jak viděl zápas soupeř?

staženo z webu TJ Sokol Slapy

První jarní domácí mistrovský zápas odehrálo slapské mužstvo proti Dolním Břežanům. I přesto, že jsme doufali, že se nám podaří napravit nepodařený výsledek z předchozího kola, realita byla opět zdrcující. Oproti předchozímu zápasu se nás sešlo o něco více. Kromě Kuby Laštovky, který chyběl z pracovních důvodů, se konečně dostavil, i když s mírným zpožděním, Pavel Pešek, ze zahraničí se vrátil předseda oddílu Ivan Pergler a pomoct přišel i Honza Zápotočný.

V brance začal Tomáš Muller, na stoperu opět Láďa Matoušek, na pravé straně obrany Petr Vohralík, vlevo tentokrát Karel Kovařík a na předstoperu Tomáš Sleza. Záložní čtveřici tvořili zleva Honza Chroust, Áda Krmela, Tomáš Matoušek a Martin Šmíd, v útoku pak znovu Tomáš Petrák s Jardou Hájkem. Na lavičce zůstali připravení Pavel Pešek, Honza Zápotočný a ještě ne úplně uzdravený Ivan Pergler.

Za velice pěkného, teplého jarního dne jsme šli do zápasu s cílem odčinit poslední debakl a zkusit získat nějaké body. Úkol zněl jasně: Bránit, nedostat gól a konečně nějaký vstřelit. Začali jsme znovu aktivně, vypracovali si i několik příležitostí. V 10. minutě zatáhl míč z levé strany Jarda Hájek, po zemi přihrál do šestnáctky Břežan, ale tísněný Áda Krmela střílí vedle. V 17.min tak udeřili hosté. Na centr z rohového kopu si vyskočil břežanský hráč a nedal Tomášovi v brance šanci 0:1. Pokračovali jsme v aktivitě, soupeře jsme lehce přehrávali, ale větší, tutovou šanci jsme si nevypracovali. Naopak, hosté se po naší chybě dostali ke dvěma přímým kopům z 22 metrů.Ten první ještě hostující hráč Saidl neproměnil, aby tím druhým, ve 44.min, vymetl šibenici a dal nám tak druhý gól do šatny. Ve 30.min musel být pro obnovené zranění vystřídaný Pavlem Peškem Jarda Hájek.

Druhý poločas začal stejně, jako ten minulý ve Vestci. Ve 48. Minutě jsme dostali gól slabou střelou z hranice vápna, se kterou si nejistý Haby neporadil 0:3. V 50.min opět Saidl z přímáku, tentokrát na druhou stranu 0:4.Tím pro nás zápas de facto skončil. Začali jsme se hádat, míč nám odskakoval, a když jsme opět neproměnili několik i dobrých šancí, hosté nám ještě dva góly přidali. 62.min. O:5 a 75.min. 0:6.

Opět debakl, tentokrát na domácím hřišti, před domácími diváky, kteří se sešli v poměrně hojném počtu. Příští zápas v Bojanovicích, 9.4.2011 od 16:30. Doufám, že se alespoň sejdem