22. kolo Slapy - Dolní Břežany 3:6

16.09.2010 10:35

Sobotní zápas začal, pro některé naše hráče, již od 14:15 v hospodě na hřišti dobrý obědem a fanděním našim Zlatým chlapcům v semifinále proti Švédům. Bohužel jsme stihli jen dvě třetiny a vyrazili jsme na hřiště dnešního soupeře. Na Slapech televize nebyla, a tak jsme se již v dresech postavili kolem aut a vyrovnávací gól a nájezdy si museli vychutnat jen z rádia.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a svojí převahu jsme korunovali po čtvrt hodině gólem Rosti. Z vedení jsem se ale neradovali dlouho. Po skvěle trefeném přímém kopu bylo vyrovnáno. Soupeře jsem přehrávali hlavně ve středu hřiště, kam se vrátil Pavel. Je opravdu radost se dívat na někoho, komu balón u nohy nepřekáží a dovede toho patřičně využít. Soupeře zdobila bojovnost a tvrdost, která v některých situacích hraničila až se zákeřností. Deset minut před koncem poločasu si vybral slabou chvilku náš gólman. Nechal projít centr ze strany malým vápnem a soupeř se radoval z překvapivého vedení.

Do druhého poločasu jsem vstoupili jako uragán. Po několika minutách na hřišti dostal Patrik milimetrovou přihrávku na hranici vápna a prostřelil vyběhnuvšího gólmana. V podobném duchu jsme pokračovali i nadále. Svůj druhý gól přidal Rosťa hlavou a hattrickem se blýsknul Péťa. Soupeř už stihl v závěru jen zkorigovat výsledek.

Konečně se nám podařilo hrát zase fotbal, a na některé akce byla radost pohledět. Jen doufám, že se nám je podaří zopakovat i na domácím hřišti.

Hráči: Franta Fořt - Honza Hruška, Honza Šerák, Dan Sochor, Štěpán Haifler - Tonda Lidman*, Pavel Saidl, Honza Saidl, Rosťa Klíma* - Petr Grubner, Patrik Vrabec

Střídaní*: Honza Havlíček, Radek Myslivec

Střelci: Rosťa Klíma 2x, Patrik Vrabec, Petr Grubner 3x

Jak viděl zápas soupeř?

staženo z webu TJ Sokol Slapy

Proti papírově silnějšímu soupeři jsme nastopili ve velkém stylu. Bylo sice znát, že Dolní Břežany kombinují mnohem více než Slapy, a tak vstřelili i úvodní branku, ale zanedlouho, po nádherně kopnutém přímém kopu, kdy Jarda Hájek nekompromisně uklidil míč  „pod víko“ jsme vyrovnali. Pak ještě do poločasu Slapy vstřelily další gól.  Konkrétně Pepa Nádraský a výsledek 2:1 pro nás, vypadal velice slibně. Hrál se pěkný fotbal s šancemi na obou stranách a Slapy měly nakročeno k slušnému  výkonu.

Jenže co se dělo druhou půli, lze označit jako totální propadák. Góly dávali jen hosté, nejprve vyrovnali a pak zvyšovali postupně svůj náskok až na 2:5. Za Slapy akorát snížil opět Pepa Nádraský, ale to nebylo nic platné. Ještě v závěru Břežany vstřelily 6. gól a výsledek 3:6 nepotřebuje dalších komentářů. Jakoby došla všem hráčům síla, zejména tedy obraně i když záloha a její defenzivní činnost se dá označit za téměř nulovou. Od předposledního místa (možné sestupující) nás dělí pouze jeden bod ! V nadcházejících utkáních, tedy musíme bodovat.

článek a další hodnocení si můžete přečíst zde.