24. kolo Dolní Jirčany - Dolní Břežany 1:7

16.09.2010 10:29

Slunný sobotní den nám přichystal krásné fotbalové počasí a naše mužstvo vyrazilo na fotbal do Dolních Jirčan. Diváckou návštěvu a hřiště bychom jim mohli závidět, ale my jsme přijeli hrát fotbal a jasným vítězstvím jsme si pojistili druhou příčku v tabulce.

Po dlouhé době jsme si nenechali dát gól a po dvaceti minutách a střelách Patrika a Pavla jsme vedli 2:0. Ukolébáni dvoubrankovým vedením jsme si vyhrnuli rukávy, abychom se trochu opálili. Soupeř využil naší nesoustředěnosti, vypíchnul balon a tváří v tvář Pavlovi snížil na rozdíl jedné branky. Osobně jsem očekával nějaký tlak soupeře, který hrál o záchranu, ale nic takového se nedělo. Možná i proto se z pozice předstopera zapojoval do útoků Žluťák. Po jednom takovém se dostal k oraženému balonu cca 8 metrů za vápnem a vymetl levou šibenici. Takhle tvrdě, a hlavně přesně, jsem ho ještě vystřelit neviděl. Do konce poločasu zbývalo jen pár minut a Honza našel na vápně osamoceného Havlise. Ten, i když mohl hned střílet, se zalekl situace, počkal si na obránce, udělal kličku a pokořil gólmana počtvrté.

Do druhého poločasu vstoupil aktivně soupeř a občas hrozil, ale v bráně jsme dnes měli v Pavlovi jistotu a svůj um předvedl i úžasně chycenou penaltou. Soupeře jsme i nadále přehrávali a mohli jsme vstřelit i více než další 3 góly. Dva dal Péťa po krásných sólech z půlky hřiště a svůj dnešní druhý přidal borec na konec Patrik Vrabec, který udělil míči záhadnou rotaci, že po odraze skončil až v brance.

Hráči: Pavel Makovský, Honza Hruška, Tonda Lidman, Dan Sochor*, Štěpán Haifler - Rosťa Kotas*, Pavel Saidl, Honza Saidl, Honza Havlíček - Patrik Vrabec, Petr Grubner

Střídání: Radek Myslivec, Petr Štyndl

Střelci: Patrik Vrabec 2x, Pavel Saidl, Tonda Lidman, Honza Havlíček, Petr Grubner 2x