5. kolo Mníšek pod Brdy - Dolní Břežany 0:4

20.09.2010 12:37

Po nepřesvědčivém výkonu, který jsme předvedli minulý týden, jsme se museli polepšit a dostat se do pohody před dalším velice důležitým zápasem s neporaženými Psáry. Troufám si říci, že se to až na malé výjimky podařilo.

Zápas pro nás začal mírnou převahou, ze které jsme dokázali vytěžit jen několik rohů a pár standardních situací. Nejnebezpečnější byl navrátilec do sestavy Šery, který se dokázal protlačit do zakončení, ale gólem to bohužel neskončilo. Utkání se hrálo v klidném tempu, které našim hráčům vyhovovalo. Hračička Patrik se v tom doslova vyžíval a hrál vlastní zápas na to, kolika soupeřům dokáže nasadit potupné jesličky. Po dvaceti minutách jsme rozehráli nejkrásnější akci zápasu. Podařilo se nám vybojovat balon ve středu hřiště, Honza vysunul Patrika do lajny a ten z první nahrával před prázdnou bránu. Kuře, netradičně hlavou, dal první branku utkání. Jak někdo trefně poznamenal: „To není možný, to Kuře něco zobe, pátý gól v pěti zápasech“. První poločas se chýlil ke svému konci, když osud utkání vzal do svých rukou pan rozhodčí a za nesportovní chování vyloučil našeho gólmana. Po několikaminutových dohadech ukončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s novým gólmanem a jen třemi obránci. Tento taktický tah jsem vůbec nechápal, ale jak se později ukázalo, byl hoden mistra v tomto oboru. V 55. minutě Patrik prokličkoval půl hřiště a na vápno přihrál sobotnímu oslavenci. Ten svou střelu kladenským nártem ještě ozdobil kličkou a míč uklidil pod víko. Za dalších pět minut se do vápna vřítil Krtek a míč z nulového úhlu poslal od tyčky do branky. Za stavu 3:0 jsme se už přece jenom soustředili více na obranu a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Soupeřův výkon sráželi nepřesnosti a také fyzická kondice. Poslední gól utkání dal Péťa. Deset minut se nechal ošetřovat za lajnou, protože ho braly křeče do nohou. Pak se postavil na hřiště, dostal balon za obranu a k údivu všech ho už nikdo nedoběhl.

Hráči: Pavel Makovský - Tonda Lidman, Dan Sochor, Honza Šerák, Honza Kožíšek* - Jarda Šubrt, Honza Saidl*, Patrik Vrabec, Zdeněk Chaloupka - Štěpán Haifler*, Petr Grubner

Střídání: Jirka Adámek, Petr Štyndl, Michal Panáček

Střelci: Štěpán Haifler, Honza Saidl, Jarda Šubrt, Petr Grubner