6. kolo Dolní Břežany - Psáry 6:3

27.09.2010 10:38

Každý by si myslel, že před takto důležitým zápasem pořádně potrénujeme. Opak byl pravdou. V úterý jsme se sešli v osmi a ve čtvrtek nás bylo ještě o jednoho méně, a tak jsme se nešli ani převlékat. Navzdory předchozím okolnostem se před zápasem v kabině tísnilo patnáct fotbalistů. Zápas aktuálně prvního a druhého týmu, ke všemu proti bývalým slávistickým oporám, si nikdo nechtěl nechat ujít. O motivaci bylo postaráno. Nakonec nastoupila jen jedna, (a to) ta nejzářivější - Pavel Kuka.

Prvních dvacet minut se obě mužstva sžívala s hřištěm a navzájem se oťukávala. Bohužel jsme inkasovali jako první. Ve 21. minutě Psáry skvěle zahráli roh na malé vápno a hostující hráč, nikým nehlídán, poslal míč pod břevno. Za tři minuty bylo ještě hůř. Přímý kop z dobrých 35 metrů Jožan jen vyrazil lehce před sebe, šel i po dorážce, ale ta mu propadla pod tělem. O minutu později Kuře vystihl špatnou rozehrávku gólmana a z vápna mu jí poslal do brány. Ve 26. minutě jsme se již chtěli radovat, když Sádlo na vápně mířil do šibenice, ale hostující gólman předvedl životní zákrok a konečky prstů vytěsnil míč na roh. Ve 28. minutě Patrik zakroutil přímák do vápna, kde míč po několika odrazech dostal na penaltu a Honzovu střelu zastavila až vlnící se síť v brance. Po osmi minutách jsme zahrávali roh z vršku a na přední tyči někdo přizvednul balon, který se od břevna odrazil kousek za čáru. Začali dohady o tom, jestli to gól byl nebo ne. Rozhodčí dal na pomezního a gól uznal. Obrat byl dokonán.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, po šesti minutách, Šery vybojoval balon u brankové čáry, přihrál pod sebe volnému Honzovi a ten míč uklidil do brány. 4:2. V 56. minutě se vyznamenal Jožan, nejdříve vyrazil nebezpečnou střelu z vápna a tygřím skokem i následnou dorážku. Všichni naši hráči hráli na hranici svých možností, a tak muselo přijít prostřídání. Tím aktivita našich hráčů trochu polevila a dostali jsme gól na 4:3. Naštěstí nás to nemuselo moc mrzet, protože se nám podařilo vstřelit ještě dva góly. Nejdříve se trefil, dnes potřetí, Honza a nakonec se trefil i Péťa, který si vychutnal vyběhnutého gólmana a z vápna ho přehodil. Gólů jsme mohli přidat ještě více, ale nedokázali jsme si poradit při zakončení rychlých protiútoku - dva na nikoho, tří na jednoho a podobně.

Hráči: Josef Palkovič - Tonda Lidman, Honza Šerák, Dan Sochor, Rosťa Kotas - Rosťa Klíma*, Honza Saidl, Patrik Vrabec*, Jarda Šubrt* - Štěpán Haifler, Petr Grubner

Střídání*: Honza Havlíček, Petr Štyndl, Honza Hruška

Střelci: Štěpán Haifler, Honza Saidl 3x, Petr Grubner