8. kolo Zvole B - Dolní Břežany 6:5

11.10.2010 07:36

Když jsem před několika měsíci zakládal tyto webové stránky, dal jsem si několik podmínek, které bych nechtěl porušovat. Jedna z nich byla, že nebudu nic a nikoho kritizovat. Dnes jsem to chtěl porušit. Nebylo to jednoduché, ale překonal jsem se

Zápas začal ve velkém stylu. Tonda vyhrál los a my si vybrali stranu z kopce. Možná i proto jsme měli na začátku utkání jasnou převahu. První čtvrthodinu jsme soupeři nepůjčili balon a on jen zběsile odkopával míče na naše obránce. Z naší převahy jsme vytěžili i první branku. Kuře vyhrál několik hlavičkových soubojů za sebou, prodral se do vápna a na dvakrát protlačil míč do brány. Po vstřeleném gólu se soupeř probral. Změnil taktiku a nakopával míče za naše obránce, kteří si s tím za celý zápas nedokázali poradit. Jeden nebezpečný útok se valil za druhým a bylo jen otázkou času, kdy se Zvoli podaří vyrovnat. Do poločasu stihla jen dva góly. Oba byly jak přes kopírák. Dlouhý nákop za obranu na levé straně, nahrávka na volného hráče ve vápně a gól. Jožan neměl nárok. Ale i my jsme měli dost příležitostí navýšit naše skóre. Kuře se několikrát svým typickým buldočím stylem prodíral do vápna, a kdyby dokázal nahrát někomu z našich volných hráčů, mohlo být v poločase vyrovnáno. Bohužel se tak nestalo a my jsme jako na jaře prohrávali 2:1

Na druhý poločas jsme přeskupili řady a Patrik se prohodil s Puťou a Pavel se posunul z kraje do středu zálohy. Všem třem to očividně pomohlo, protože všichni jmenovaní dali v druhé půli gól, Patrik dokonce dva. Zvole jen nakopávala balony a jejich rychlí útočnici si s tím věděli rady. Vytvářela si také brankové příležitosti po našich hloupých ztrátách. Bohužel jsme ve druhém poločase jen dotahovali. Vždy když se nám podařilo snížit, dostali jsme další gól. Jožan jich dostal šest, ale z toho tři do prázdné brány a dva po tečích.

Tento soupeř byl rozhodně k poražení a troufám si tvrdit, že jsme jim tři body darovali. Je obrovská škoda dát pět gólů a prohrát. Dnes prohru na rozhodčí svalovat nemůžeme, přijeli ve třech a celý zápas pískali velice dobře. Pokud by byli tři rozhodčí každý zápas, rozhodně bychom se nezlobili.

Hráči: Jožan Palkovič - Tonda Lidman, Rosťa Klíma*, Dan Sochor, Rosťa Kotas - Pavel Saidl, Honza Saidl, Patrik Vrabec, Jarda Šubrt* - Štěpán Hafiler, Petr Grubner

Střídání: Honza Kožíšek, Honza Havlíček

Střelci: Štěpán Haifler, Patrik Vrabec 2x, Petr Grubner, Pavel Saidl