__________________________________________________________________________
          Děkujeme sponzorům, kteří podporují SK Olympii v jejích činnostech

__________________________________________________________________________

V Letošním roce pro Vás připravujeme spoustu akcí.

Sledujte "kalendář akcí" a sekci  "Akce"

24.ročník turnaje Václava Šimečka 2018

propozice turnaje: Šimeček 2018 (2).odt (8067)

Tréninky hráčů minipřípravky od ledna 2018

Od ledna 2018 budou hráči minipřípravky (ročníky 2010 a mladší) trénovat v nové hale u základní školy v Dolních Břežanech. 

Časy tréninků budou každé pondělí a středu od 17:30 do 19:00 hodin. První trénink začíná ve středu 3.1.2018. S sebou tréninkové oblečení do haly a sálovky. 

 

Po sezónní hodnocení výsledků SK Olympie Dolní Břežany.

Máme za sebou fotbalovou sezónu 2016/17 a můžeme se pochlubit výbornými výsledky našich mužstev.
 
Mužstva mini přípravek vedli trenéři Jakub Maláček,Jiří Maláček,Michal Polák a David Horálek.
Základy pohybové výchovy a kopané se pod jejich vedením učili děti ročníků 2010 až 2013.
Hráli přípravné turnaje a přátelské zápasy. Zvítězili na velmi dobře obsazeném turnaji na ČAFC v Praze.Bohužel trenéři Jakub a Jiří Maláčkové z rodinných důvodů končí. Je to velká škoda,protože odváděli velmi dobrou práci a kluky moc naučili. Minipřípravku povede dále David Horálek a Luděk Zavadil.
 
Mužstva mladší přípravky,ročníky 2008-2010, trénovali Jan Jedlička,Michal Vrňák, Zdeněk Chaloupka a Radek Mrňák.
Kluci hráli pravidelnou soutěž systémem turnajů a ve stejné skupině obsadili 2.a 4.místo.  V kategorii přípravek by nemělo jít tolik o výsledky,ale jde o to zapojit do hry co nejvíc kluků. Proto jsme vytvořili dva vyrovnané týmy a snažili se dát pokud možno stejný prostor všem hráčům. Na zimních či letních turnajích jsme změřili síly i s nejlepšími českými i zahraničními týmy. Teď už dobře ví, kde jsou Dolní Břežany, na Spartě,Slavii,Bohemians,Viktorii Žižkov,Viktorii Plzeň,v Českých Budějovicích, Příbrami i v rakouském Salzburgu. Do další sezóny se všichni hráči i s trenéry posouvají o kategorii výš, do starší přípravky.
 
Mužstvo starší přípravky,ročníky 2006-2007,trénovali Jiří Krejčí a Petr Novák. V základní skupině jsme skončili na 5.místě a v jarní části nadstavby nepoznali hořkost porážky a vše vyhráli.
Od podzimu se všichni hráči i trenéři posouvají o kategorii výš, do mladších žáků B.
 
Mladší žáky trénují Michal Panáček a Milan Válek. Ve velmi vyrovnané skupině skončili na krásném pátém místě.Vzhledem k tomu že došlo k oslabení mužstva odchodem několika hráčů do jiných klubů nebo k jinému sportu a že jsme hráli proti soupeřům většinou o rok starším je páté místo krásný výsledek. Krásného úspěchu dosáhli mladší žáci na turnaji Kába cup v Počáplech. Tohoto turnaje se zúčastnilo 42 nejlepších mužstev mladších žáků ze středočeského kraje a naši kluci vyhráli. V další sezóně pokračují hráči i trenéři v kategorii mladších žáků jako naše A-mužstvo.
 
Starší žáci s trenéry Janem Saidlem,Petrem Krejčím a Martinem Tupým neudrželi vedení v Okresním přeboru,především díky odchodu dvou hráčů do ligového Tempa, a obsadili 3.místo.
Přesto jsme postoupili do 1A třídy krajské soutěže. Mužstvo pokračuje dál ve stejném trenérském složení a bude doplněno několika hráči ze Zvole.
 
Dorost trénuje Zdeněk Chaloupka mladší a obsadili v okresním přeboru 4.místo.
Úspěchem je, že se daří zapojit většinu hráčů z dorostu do mužstev dospělých.
Příští sezónu bude dorost pokračovat se stejným trenérem a v téměř stejném složení,protože končí jen jeden hráč. Naopak ze starších žáků přijde 5 hráčů. 
 
B-mužsto mužů bylo minulé sezóně k užitku jen k tomu, že se v něm mohli zapojit mezi dospělé někteří dorostenci. Výsledkově předposlední místo ve 4 třídě je ostuda našeho klubu a v do další sezóny jsme béčko nepřihlásili. Uznání patří několika starším hráčům,kteří to přes špatné výsledky dotáhli až do konce. Velkým zklamáním jsou naši bývalí dorostenci, kteří již měli přejít do kategorie dospělých a ač slibovali, že budou chodit,našli si jinou, se sportem neslučitelnou "zábavu".
Je smutné zvlášť pro nás, kdo se věnujeme mládeži celý život,když se má výsledek naší práce přenést do mužstva dospělých a ten se rozplyne jak dým vznášející se nad bývalými fotbalovými nadějemi.
 
A-mužstvo mužů se po postupu do 3.třídy rozjíždělo trochu ztěžka,ale pak se zdálo, že je již nikdo nezastaví. Boj byl napínavý až do posledního zápasu,téměř do poslední minuty. Nakonec jsme skončili na 2.místě s 60 body, stejně tak jako první Jílové B. Přesuny mužstev až od divize, a i souhra náhod a štěstí nám byly příznivé a my postupujeme do okresního přeboru z druhého místa.
Po deseti letech se vracíme do přeboru a je na hráčích a vedení mužstva aby jsme se udrželi případně postoupili do kraje.Do další sezóny nastoupí mužstvo s novým trenérem. Zdeňka Chaloupku vystřídá Lukáš Plechatý.
 
Děkujeme hráčům,trenérům,fanouškům a sponzorům za podíl na úspěšné sezóně 2016/17 a těšíme se na novou. Sportu zdar a fotbalu zvlášť.
 
 
 
Výsledky fotbalového víkendu a pozvánka na další:
 
Muži A v neděli porazili Krňany 4:2 
Střelci : Martin Majer 2x,Grubner Petr a Pokorný Martin
V sobotu 8.4. hrajeme od 16.30 v Davli.
 
Muži B v neděli prohráli 0:1 v Čisovicích.
V neděli 9.4. hrají doma od 16.30 proti Klínci.
 
 
 
 

SK OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY

Ke Zvoli 311, Dolní Břežany, 252 41

Pozvánka

Na jednání Valné hromady SK Olympie Dolní Břežany (dále jen SK), která se koná

v neděli dne 26.3. 2017 od 17:30 hodin v restauraci “Na hřišti“

Maškarní ples SK Olympie 2017:
 
Malá změna destinace pro uspořádání letošního maškarního plesu se nakonec ukázala být velmi dobrým nápadem. Starý vesnický sál Kostelce u Křížku je velmi příjemným místem pro pořádání takovýchto akcí. Při vstupu do sálu na každého dýchla atmosféra tradičních vesnických tancovaček a zábava se hned od začátku nesla v tomto duchu. Ohlasy po skončení byly veliké a i přes trochu delší přepravu autobusem se většině v Kostelci líbilo. Děkujeme proto všem maskám a tanečníkům kteří přišly a vytvořily tak pro sebe i pro nás perfektní atmosféru letošního plesu. Po letošní zkušenosti doufáme, že jednou budeme moct pořádat naše maškarní plesy i u nás doma v Dolních Břežanech.
Pár fotek z plesu najdete sekci zde ve fotogalerii.

Aktuality

Mládež nám dělá radost

18.11.2014 13:18
Mládež nám dělá radost
Skončila nám polovina fotbalové sezóny a při pohledu na výsledkové tabulky,musí srdce každého břežaňáka zaplesat. Naší mládeži se na novém hřišti opravdu daří.Jak jsme očekávali,s novým areálem přišel nový impuls pro hráče a trenéry,a všichni dostali ještě větší chuť do fotbalu. Při náboru  na začátku září se přihlásilo přes padesát dětí ve věku od čtyř do šesti let. Původně jsme plánovali že uděláme výběr,ale nakonec jsme neposlali domů ani jedno dítě. Asi se podivujete,že píšu o dětech,když fotbal přeci hrají kluci. To však už dávno není pravda. Fotbal hrají i děvčata a v mládežnických mužstvech jsou klukům vyrovnanými soupeři. U nás hrají v přípravkách čtyři holky. Od dorostu už holky s klukama hrát nemůžou, ale je dost dívčích mužstev, kam se můžou přihlásit.Dvě naše odchovankyně hrají za ligová mužstva. Je to Tereza Koubová, která byla ve Spartě a teď hraje za Bohemians a Bára Motyková, kterou můžete vidět v dresu Dukly Praha i tady u nás,protože Dukla hraje domácí zápasy v Břežanech.Kdo se už byl podívat,potvrdí, že je na co koukat.
Vraťme se k naší mládeži. V současné době v Olympii trénuje 166 dětí ve věku od 4 do 17 let. Podle metodických pokynů o trénování, by na 8 dětí měl být jeden trenér. My máme deset trenérů.Měli by jsme mít dvacet. U minipřípravky se naštěstí přihlásilo několik rodičů a pomáhají nám s trénováním a tak jsme nemuseli přistoupit k výběru. V tomto věku se věku se může projevit talent,ale fotbal nehrají jen talentovaní.Fotbal se dá naučit,když se chce.Spousta šikovných kluků časem skončí.Ti kteří si to vydřou zůstávají.
Chtěl bych vyzvat zájemce o trénování,aby se nám přihlásili.Nezkušené rádi zaučíme.
Za krásnými výsledky našich mužstev je práce našich trenérů,proto bych si dovolil poopravit slova z hymny Olympie: "Sláva jim! A jim!"
A komu patří "Sláva"? Dorost trénuje Jiří Novák,starší žáky Zdeněk Chaloupka a Jiří Bílek,mladší žáky Martin Tupý, starší přípravku A Jan Saidl a Milan Válek,starší přípravku B Petr Nádvorník a Michal Panáček, mladší přípravku Jan Jedlička,Luboš Matyášek a Jiří Krejčí. 
Výsledky našich mužstev najdete v tabulkách. 
 

Nová fotogalerie v sekci "B" tým

28.09.2014 11:03

přidána nová fotogalerie "B" týmu. Zápasy Jeneč, Nučice.

Nábor trenérů

23.09.2014 09:54

V září jsme uspořádali nábor dětí do fotbalového oddílu. Zájem byl obrovský a předčil naše očekávání. V současné době k nám chodí trénovat přes 7O dětí ve věku od čtyř do osmi let. Rádi bychom dali všem šanci naučit se fotbal,ale máme nedostatek trenérů. Vyzýváme proto všechny, kdo máte zájem o práci s mládeží,přijďte! Rádi vám pomůžeme a zaučíme. Kluci ročníků 2006 a 2007 hrají již pravidelnou soutěž formou turnajů a mladší budou mít přátelské zápasy a turnaje. Trénujeme v pondělí a středu od 16.30 do 18.00.

      Chaloupka Zdeněk tel.604171813

Pozvánka na Volejbalový turnaj

11.08.2014 17:22

Nábor hráčů!!!

22.07.2014 14:16

Velký úspěch našich mladších žáků

09.07.2014 15:12

Naši Mladší žáci byli za okres Praha-západ nominováni na 1.ročník Kába cup-turnaje mladších žáků. V konkurenci 20 mužstev jsme obsadili krásné čtvrté místo. Na penalty nepostoupili s Roztoky do finále a s FC Mělník jsme v souboji o třetí místo prohráli opět na penalty. Filip Ulman byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Děkujeme hráčům a trenerovi Martinovi Tupému za vzornou reprezentaci SK Olympie.  

Výsledky 20.ročníku turnaje mužů nad 40 let o pohár Václava Šimečka

23.06.2014 09:57
V sobotu 14.6. jsme pořádali již dvacátý ročník turnaje v kopané věnovaný dlouholetému činovníkovi a hráči našeho klubu Václavovi Šimečkovi. Tentokrát jsme turnaj určili starší generaci, aby si zahráli na rovném hřišti, když celou svou kariéru běhali z kopce do kopce.
 
 
 
Pozvali jsme výběry okolních vesnic, ve kterých nastoupilo mnoho našich odchovanců a kamarádů. Pozvali jsme také mužstvo Lešan, častého účastníka většiny turnajů. Příchozí diváci mohli vidět líté boje zkušených matadorů, vedené většinou v duchu fair play. Přestože se hrálo jen 2x30 minut padalo hodně branek (a krásných). Turnaj byl napínavý až do posledního zápasu a každé mužstvo si zasloužilo vyhrát. Proto i ceny byly rovnoměrně rozděleny mezi všechna mužstva. Po ukončení turnaje nám zahrála skvělá skupina Jamband.
 

Pořadí :     1 Lešany
                2 Dolní Břežany
                3 Točná/Cholupice
                4 Libeň/Libeř

Děkujeme sponzorům turnaje OÚ Dolní Břežany, pivovaru Staropramen a Masojiko Dolní Břežany
 
Zdeněk Chaloupka
SK Olympie
 

 

Finálový turnaj mladší přípravky o "přeborníka okresu"

11.06.2014 08:55

Mladší přípravka vedená trenéry Petrem Nádvorníkem a Michalem Panáčkem nakonec svoji skupinu vyhráli a v neděli 15.6. bojují o přeborníka okresu. 

Kdy: 15.6.2014
Čas: 9:00-15:00
Kde: hřiště TJ Sokol Měchenice

Program:

Slavnostní zahájení: 9:45 (kluci již musí být v dresech)
Rozpis bude znám až po vylosování pořadí v neděli okolo 9:30(začátky zápasů: 10:00, 10:45, 11:45, 12:30, 13:30, 14:15)
Soupeři: Povltavská fotbalová akademie o.s., Fotbalový klub Lety/ “S.K. Černolice“, Tělovýchovná jednota Sokol Červený Újezd
Vyhlášení výsledků: 15:00

20.ročník turnaje Václava Šimečka

06.06.2014 09:50

Gratulace

04.06.2014 08:24

Chtěl bych jménem vedení SK Olympie poděkovat všem mužstvům za reprezentaci našeho klubu v uplynulé sezóně.

Muži skončili sice na druhém místě, ale díky tomu, že jsme se dopustili administrativní chyby a byly nám dost přísně odečteny tři body. I kdyby jsme případně nepostoupili z druhého místa, patří všem hráčům a trenérovi Jirkovi Roubíčkovi dík za odvedenou práci. Nejen nový areál, ale také jejich hra přilákala na náš stadion tolik fanoušků.

Na druhém místě skončila také starší přípravka vedená Janem Saidlem. 
Mladší přípravka vedená trenéry Petrem Nádvorníkem a Michalem Panáčkem nakonec svoji skupinu vyhráli a v neděli 15.6. bojují o přeborníka okresu.

Dalším mužstvům se dařilo již méně, ale je tu předpoklad že v příští sezóně budou hrát o příčky nejvyšší. Dorost je sedmý,starší žáci pátí a mladší žáci čtvrtí. Rovněž poděkování jak hráčům tak trenérům Pavlovi Provazníkovi,Mirkovi Štěrbovi a Martinovi Tupému za odvedenou práci v celém soutěžním ročníku.

Oceňuji také chování hráčů.Za celou sezónu byli vyloučeni jen dva hráči mužů a to spíš vinou nezkušenosti začínajícího rozhodčího.

Přeji všem hodně úspěchú a zdraví do další sezóny. Zdeněk Chaloupka 

Sbírka na světelnou tabuli

02.06.2014 11:41

Před měsícem jsme vyhlásili sbírku na svetelnou tabuli. Cena teto tabule se pohybuje okolo 25000Kč. Do této chvíle jsme získali 5650kč.

Děkujeme přispívajícím a kdo by se chtěl přidat, může poslat jakoukoliv částku na náš účet SK Olympie Dolní Břežany : č.ú. 2846247399/0800

jako variabilní symbol napiště 1928 případně světelná tabule.

Děkujeme

18.kolo Mníšek B - Dolní Břežany 1:3 (1:2)

02.06.2014 08:36

výsledek zápasu Mníšek B - Dolní Břežany; 1:3 (1:2); skórovali: Siegler Tomáš 2, Grubner Petr

    Poslední zápas sezóny jsme jeli odehrát na hřiště mužstva z první příčky tabulky Mníšku B. Zápas to byl již dlouho očekávaný a pro nás velice důležitý, neboť jsme museli odehrát minimálně remízu. S tím jsme se ale nehodlali smířit a Mníšku jsme chtěli vrátit porážku z podzimní části. Krásné počasí podpořilo výkon našich borců a po prvním poločase jsme do kabin šli za pěkného stavu 1:2. V druhém poločase jsme na otáčkách našeho motoru neubrali a přidali gól na 1:3.
to se samozřejmě domácím nelíbilo a za burácení domácích fanoušků na tribuně se ještě snažili se stavem na tabuli se skóre něco udělat. To jsme jim samozřejmě nepovolili a proto jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce.  

17.kolo Dolní Břežany - SK KAzín B

26.05.2014 16:10

výsledek zápasu Dolní Břežany - SK Kazín B; 6:2 (3:1); skórovali: Pata Tomáš, Frey Pavel, Pokorný Martin, Haifler Štěpán, Grubner Petr, Majer Martin

16.kolo Vonoklasy B - Dolní Břežany

19.05.2014 18:14

výsledek zápasu Vonoklasy B - Dolní Břežany  2:1 (1:1); skórovali: Pata Tomáš

    

 

15.kolo Dolní Břežany - TJ Sokol Čisovice B

16.05.2014 12:56

výsledek zápasu Dolní Břežany - Čísovice 5:1 (2:1); skórovali: Ota Čihák 3, Dlouhý Pavel, Plechatý Lukáš 

 

    V 15 kole jsme přivítali mužstvo Čisovic B. Před 65 diváky jsme viděli opět útočný fotbal s mnoha zahozenými šancemi z obou stran. Již ve druhé minutě jsme se ujali vedení brankou Lukáše Plechatého. Ten však musel pro zranění záhy střídat. Na jeho místo přišel Otakar Čihák který se blýskl hetrikem a rozhodl zápas. Příští kolo jedeme do Vonoklas.

14. kolo Měchenice B - Dolní Břežany

05.05.2014 09:36

výsledek zápasu Měchenice B - Dolní Břežany 1:6 (0:5); za hosty skórovali: Dlouhý Pavel 2, Siegler Tomáš, Grubner Petr, Plechatý Lukáš a ještě jeden? :-)

13. kolo Dolní Břežany - Vestec B

05.05.2014 09:33

výsledek zápasu Dolní Břežany - Vestec B 7:2 (2:1); skórovali: Majer Martin 3, Grubner Petr, Šerák Jan, Lukosz Dan, Dlouhý Pavel

Pozvání na mistrovské utkání mužstva dospělých NE 27.4. od 17:00

22.04.2014 17:19

Zveme všechny své fanoušky aby nás přišli podpořit v tomto zápase, který odehrajeme na domácím hřišti v NE 27.4. od 17:00 s tradičním rivalem TJ Victoria VESTEC.

vstupné 20,- (výtěžekje použit na ceny při letních mládežnických turnajích)

!!!slosování vstupenek o ceny, grilované klobásky a masíčka!!!

možnost zakoupení samolepny SK Olympie za cenu 35,- 
(prodej u vstupu)

 

 

12.kolo Vrané B - Dolní Břežany

22.04.2014 17:11

výsledek zápasu Vrané B - Dolní Břežany 0:5 (0:2); za hosty skórovali: Grubner Petr 2, Dlouhý Pavel, Siegler Tomáš, Paclík Jan

11.kolo Všenory B - Dolní Břežany

13.04.2014 17:11

výsledek zápasu Všenory B - Dolní Břežany 4:1 (2:1); za hosty skórovali: Dan Lukosz

Všechny články