14. kolo Dolní Břežany - Jesenice B 1:0

28.03.2011 08:08

Na první jarní zápas jsme se všichni dost těšili. V kabině se nás tísnilo patnáct a trenér měl z čeho vybírat. Doufám, že nadšení vydrží a nebudeme poslední zápasy dohrávat v deseti lidech. Postavila se sestava, k duhu přišla i taktická tabule, úředník připravil zápis, Tonda ho podepsal a mohlo se jít na hru.

Naše hřiště nikdy nebylo rovné, ale po zimě terén spíš připomínal tvář dospívajícího chlapce v rozpuku. Možná i proto dnes na hřišti nebyli soupeři dva, ale tři. První minuta a naše první šance. Krtek dostal balon do křídla a snažil se centrovat před bránu. K překvapení všech míč, místo do vápna, mířil do brány a brankář měl co dělat, aby míč vyrazil. Celý zápas se oba týmy praly především s již zmíněným terénem. Pro diváka to může být i komické, když hráč nedokáže zpracoval lehký balon, ale těžko se to vysvětluje. Kdo nezažil, nepochopí. Po jedné takové hloupé chybě se zrodila největší šance soupeře, kdy nám dobře známý Pavel Kargl šel sám na brankáře, ale naštěstí se nerozpomněl na svá střelecká léta a gól nedal. Byl to především boj s terénem, ale i ten jsme dnes dokázali porazit. Po krásné kombinaci ve středu hřiště se dostal Luboš do zakončení na hranici vápna a povedenou střelou trefil jen břevno. Na svůj gól si musel počkat až do 40. minuty. Po faulu v rohu hřiště jsme měli možnost rozehrát balon v klidu a Honza našel již zmiňovaného Luboše v malém vápně a ten odrazem od obránce přehodil gólmana.

V druhém poločase jsme se zaměřili především na zjednodušení hry a rychlé protiútoky. Směr hry z kopce nám k této taktické variantě nahrával. Bohužel z několika slibných šancí jsme nedokázali skóre navýšit. Hrající trenér se pokusil oživit hru prostřídáním, ale bez úspěchu. Největší šancí druhého poločasu zůstala standardní situace soupeře, kterou Jožan v bráně vyrazil nad. Jeho vůbec první nula v dresu břežanského Áčka znamenala tři body.

Vyhráli jsme zaslouženě, už jen pro to, že jsme dali jeden gól a soupeř žádný. V sobotu jedeme na horkou půdu do Slap. Nezabalit si dvoje chrániče není odvaha, ale čiré bláznovství.

Hráči: Jožan Palkovič – Tonda Lidman, Honza Šerák, Dan Sochor, Rosťa Kotas – Zdeněk Chaloupka*, Honza Saidl, Luboš Neveršil, Jarda Šubrt*- Štěpán Haifler, Petr Gruber*

Střídání: Rosťa Klíma,  Patrik Vrabec, Honza Havlíček 

Střelci: Luboš Neveršil

Zpět