17. kolo Hradištko - Dolní Břežany 2:0

18.04.2011 09:38

Na jaře neporažení, bez inkasovaného gólu se scházíme před odjezdem na zápas do Hradištka. Svítí sluníčko a v našem týmu vládne dobrá nálada. Ego a sebevědomí cáká kolem nás. Nic se nám nemůže stát, jsme nesmrtelní. Když tak sedím v kabině a rozhlédnu se kolem sebe, říkám si, že nás tam není zase tak moc. Ke všemu musejí někteří hráči hrát, i když se necítí nejlíp a mají různé velké a malé bolístky. Ale co, jsme na vítězné vlně a co se nám může stát?

Diváci se ani nestačí usadit na tribunu a už oslavují gól. Ve druhé minutě jsme po chybě přišli o balon, z pravé strany si útočník seběhl mezi obránce a sám před gólmanem nezaváhal a poslal balon nechytatelně k tyči. Naší hře chybí myšlenka, rozvaha, nápad. Hrajeme vesnický hurá fotbal. Tady máš míč a běž. I přesto se dostáváme do šancí. Kuře vybojuje balon, Luboš ho posílá z první za beky. Péťa jde vstříc osudu sám na bránu. Bohužel střelecké kopačky po zimě někde ztratil a jasnou šanci zahazuje. I naše druhá šance byla gólová. Po centru z levé strany se ocitl ve vápně sám Zdeněk, jednoduše přehodil brankáře, který ho sestřelil a balon z brankové čáry vykopával obránce. Bohužel rozhodčí nenašel odvahu písknout penaltu. Čtyřicátá pátá minuta už byla za námi a rozhodčí stále nechával hrát. Další minuta, pořád žádný konec. Ještě jedna minuta, přímák a gól do šatny.

V druhém poločase už nás nevítá sluníčko, ale mraky, které ho zakryly. Že by se zatahovaly mraky i nad námi? Nééé, my to nějak zlomíme a vyhrajeme. Jen dát kontaktní gól. Po pěti minutách hry standarta. Luboš si staví balon. Přestřeluje zeď a břevno. Snažíme se útočit, ale gól ne a ne přijít. Soupeři to vyhovuje a hraje na brejky, ale ty nejsou pro nás dnes nebezpečné. Největší hrozbou jsme my sami. V posledních minutách ještě Radek po rohu trefuje břevno, pak je konec.

Zápas jsme si prohráli sami. Udělali jsme několik chyb a dvě z toho soupeř využil. Naopak pro nás byla branka zakletá a gól bychom nedali, i kdyby se hrál další zápas. V neděli k nám přijede Mníšek, který je na posledním místě. Chtělo by to získat třicátý bod a mít klid.

Hráči: Josef Palkovič - Honza Kožíšek, Honza Šerák, Dan Sochor, Rosťa Kotas* - Zdeněk Chaloupka, Tonda Lidman, Luboš Neveršil, Jarda Šubrt* - Štěpán Haifler, Petr Grubner

Střídání: Honza Havlíček, Radek Myslivec 

Zpět