19. kolo Zvole - Dolní Břežany 4:2

16.09.2010 10:38

 

I den po zápase jsem zklamaný a snažím na najít vhodná slova, která by popsala nedělní zápas. Jako v předchozích reportážích bych chtěl především chválit, ale jde to opravdu těžko, protože na chválení toho bylo v tomto zápase opravdu málo.

První poločas jsme se soupeřem drželi krok, nebezpečné byly hlavně jeho střely za vápnem, ze kterých jsme také inkasovali oba góly. U toho prvního jsme si nedokázali pokrýt volného hráče. Ten vystřelil a Pavel se natahoval marně. U druhého to bylo o to horší, že jsme udělili tu samou chybu, a když Pavel vyrazil míč před sebe, nechali jsme dorážet úplně volného soupeřova hráče. My jsme hrozili především ze standardních situací. Několikrát jsme hlavičkovali těsně vedle branky, nebo jsme nedokázali přesně zakončit. Po jednom ze závarů před brankou se Pavlovi podařilo přetlačit brankáře a posunout balon na volného Péťu a ten už věděl kam s balónem. Byl to jeho letošní sedmnáctý gól.

Nástup do druhé půle se nám vydařil skvěle. Ve středu hřiště jsme vybojovali balón a šli jsme do otevřené obrany soupeře. Honza Saidl skvěle uvolnil Havlise, ten se dostal před obránce a poslal balón pod gólmanem do brány. Bylo vyrovnáno. Rychlý vyrovnávací gól měl být pro nás povzbuzením, ale opak byl pravdou. Třicet minut jsme se trápili a jen odkopávali balóny co nejdále od brány. Ne proto, že bychom byly pod tlakem, ale protože jsme se na nic jiného nezmohli. Čtvrt hodiny před koncem se trenér rozhodl pro variantu buď a nebo. Stáhnul obránce a poslal místo něj útočníka. Tato varianta bohužel nevyšla a za pět minut jsme inkasovali po ztraceném balónu z rychlého protiútoku. Aby toho nebylo málo, za další dvě minuty jsme inkasovali z rohu. Konec zápasu se už dohrával jen z povinnosti.

Sestava: Pavel Makovský - Petr Štyndl*, Dan Sochor, Michal Panáček*, Štěpán Haifler* - Rosťa Kotas, Tonda Lidman, Honza Saidl, Honza Havlíček - Patrik Vrabec, Petr Grubner

Střídání *: Michal Vrba, Honza Hruška, Radek Myslivec

Střelci: Petr Grubner, Honza Havlíček

Zpět