4. kolo Dolní Břežany Hradištko

13.09.2010 07:58

Je neděle, sluníčko si řeklo, že nás přece jenom ještě obšťastní svými paprsky a ukázalo svojí sílu. Odpoledne pro fotbal jako stvořené.

Hradištko bylo před tímto zápasem bez bodu na posledním místě tabulky, ale od začátku nám bylo vyrovnaným soupeřem. Ba co víc, vstřelili i první gól. Po uspávací akci alá Barcelona, kdy si obránci s krajními záložníky několikrát přesně nahráli, předali na půlce balon střednímu záložníkovi. Ten si v klidu doběhl na vápno a vystřelil. První ránu jsme ještě zablokovali, ale na jeho dorážku jsme nestačili. Po dvaceti minutách se při běžném zákroku zranil hostující brankář a hra byla na deset minut přerušena. Dokonce musela být zavolána sanitka a gólmana s vykloubeným ramenem musela odvést do nemocnice. Okamžitě po přerušení měli velkou šanci hosté, ale udeřilo se na druhé straně. Patrik, na hrotu útoku, poslal milimetrovou přihrávku mezi dva obránce Kuřeti. Ten si v těchto situacích umí poradit, zachoval chladnou hlavu a nedal novému brankáři sebemenší šanci přesnou střelou k tyči. Za pět minut jsme už ale znovu prohrávali. Po závaru před bránou, když už byl Jožan překonaný, jsme balon odkopli jen na vápno. Během následující vteřiny jsme ho ale měli v horním růžku naší branky. Do přestávky jsme dostali ještě třetí branku. Opět střela za vápnem přesně k tyči. Jožan se natahoval marně.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. My jsme si nedokázali několikrát za sebou přesně nahrát a marně jsme dobývali branku soupeře. Běh byl pro naše hráče neznámý pojem a tak jsme se po hřišti přemísťovali. Nedokázali jsme nacentrovat před branku a možná i proto jsme všechno tlačili středem. Střelba za vápnem nebyla žádná. I přesto jsme dokázali snížit. Krtek se na vápně ukopl, trefil Honzu a ten odrazem překonal brankáře. Čas hrál proti nám a pořád jsme nedokázali vyrovnat. Po jednom z protiútoků Hradištko zvýšilo svůj náskok. Jejich hráči nás vykombinovali na rohu vápna. Přišla nahrávka na penaltový puntík, kde měl soupeř dostatek času na zakončení. Náš tým ukázal charakter a našel v sobě poslední zbytky posledních sil. Pět minut před koncem z dálky vystřelil Tonda a jeho prudkou střelu nedokázal brankář udržet. Z poslední možné šance jsme vstřelili i vyrovnávací gól. Kóža našel centrem hlavu Patrika a rozvlnil síť.

Vybojovali jsme šťastně jeden bod. Napadá mě ale otázka, jak se vypořádáme se soupeři z první poloviny tabulky, když máme problémy s týmy, které jsem minulý rok přehrávali rozdílem třídy?

Hráči: Josef Palkovič - Petr Štyndl*, Tonda Lidman, Dan Sochor,  Rosťa Kotas* - Zdeněk Chaloupka*, Pavel Saidl, Honza Saidl, Jarda Šubrt - Štěpán Haifler, Patrik Vrabec

Střídání*: Honza Hruška, Honza Havlíček, Honza Kožíšek

Střelci: Štěpán Haifler, Honza Saidl, Tonda Lidman, Patrik Vrabec 

Zpět