Mládež nám dělá radost

18.11.2014 13:18
Mládež nám dělá radost
Skončila nám polovina fotbalové sezóny a při pohledu na výsledkové tabulky,musí srdce každého břežaňáka zaplesat. Naší mládeži se na novém hřišti opravdu daří.Jak jsme očekávali,s novým areálem přišel nový impuls pro hráče a trenéry,a všichni dostali ještě větší chuť do fotbalu. Při náboru  na začátku září se přihlásilo přes padesát dětí ve věku od čtyř do šesti let. Původně jsme plánovali že uděláme výběr,ale nakonec jsme neposlali domů ani jedno dítě. Asi se podivujete,že píšu o dětech,když fotbal přeci hrají kluci. To však už dávno není pravda. Fotbal hrají i děvčata a v mládežnických mužstvech jsou klukům vyrovnanými soupeři. U nás hrají v přípravkách čtyři holky. Od dorostu už holky s klukama hrát nemůžou, ale je dost dívčích mužstev, kam se můžou přihlásit.Dvě naše odchovankyně hrají za ligová mužstva. Je to Tereza Koubová, která byla ve Spartě a teď hraje za Bohemians a Bára Motyková, kterou můžete vidět v dresu Dukly Praha i tady u nás,protože Dukla hraje domácí zápasy v Břežanech.Kdo se už byl podívat,potvrdí, že je na co koukat.
Vraťme se k naší mládeži. V současné době v Olympii trénuje 166 dětí ve věku od 4 do 17 let. Podle metodických pokynů o trénování, by na 8 dětí měl být jeden trenér. My máme deset trenérů.Měli by jsme mít dvacet. U minipřípravky se naštěstí přihlásilo několik rodičů a pomáhají nám s trénováním a tak jsme nemuseli přistoupit k výběru. V tomto věku se věku se může projevit talent,ale fotbal nehrají jen talentovaní.Fotbal se dá naučit,když se chce.Spousta šikovných kluků časem skončí.Ti kteří si to vydřou zůstávají.
Chtěl bych vyzvat zájemce o trénování,aby se nám přihlásili.Nezkušené rádi zaučíme.
Za krásnými výsledky našich mužstev je práce našich trenérů,proto bych si dovolil poopravit slova z hymny Olympie: "Sláva jim! A jim!"
A komu patří "Sláva"? Dorost trénuje Jiří Novák,starší žáky Zdeněk Chaloupka a Jiří Bílek,mladší žáky Martin Tupý, starší přípravku A Jan Saidl a Milan Válek,starší přípravku B Petr Nádvorník a Michal Panáček, mladší přípravku Jan Jedlička,Luboš Matyášek a Jiří Krejčí. 
Výsledky našich mužstev najdete v tabulkách. 
 
Zpět